facebook
photo

dr hab. Mariusz Bidziński, prof. Uniwersytetu SWPS

Wspólnik, Szef Departamentu prawa gospodarczego i prawa zamówień publicznych

Specjalizacja: prawo konstytucyjne, prawo gospodarcze, prawo zamówień publicznych, prawo i postępowanie administracyjne

Doktor nauk prawnych (2008), radca prawny. Arbiter Sądu Polubownego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Uczestnik kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konferencji oraz wykładowca na uniwersytetach zagranicznych Universita degli Studi di Sassari (Sassari, Włochy), University w Koszycach (Słowacja), członek rady naukowej „Studia orientalne” oraz „Informacja w administracji publicznej”. W 2019 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego, prof. Uniwersytetu SWPS.

Obecnie wykładowca na Wydziale Prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie prowadzący zajęcia z zakresu prawa gospodarczego, prawa konstytucyjnego (polskiego, jak i porównawczego) prawa i postępowania administracyjnego. Wykładowca na seminariach doktorskich. Autor licznych publikacji z zakresu prawa administracyjnego, konstytucyjnego oraz gospodarczego.

Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym, jak też w sprawach dotyczących prawa i postępowania administracyjnego oraz samorządowego. Zajmuje się obsługą prawną podmiotów w zakresie prawa gospodarczego, jak również prawa zamówień publicznych. Doradzał przy wielu procesach inwestycyjnych i inkorporacyjnych podmiotów prywatnych, jak i spółek skarbu państwa. Autor licznych opinii i analiz prawnych z zakresu prawa konstytucyjnego, samorządowego, jak też szeregu audytów poprawności przebiegu procesów legislacyjnych.

Aktywny komentator zmian prawnych i ustrojowych w licznych stacjach telewizyjnych (m.in. TVN24, Polsat, Superstacja) i radiowych (m.in. Polskie Radio RDC, RMF FM, Radio ZET, ESKA). Autor licznych komentarzy na łamach gazet i czasopism (m.in. w Informacja w administracji publicznej, Energetyka wodna, Gazeta Prawna, Gazeta Wyborczej).

Doktor nauk prawnych (2008), radca prawny. Arbiter Sądu Polubownego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Uczestnik kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konferencji oraz wykładowca na uniwersytetach zagranicznych Universita degli Studi di Sassari (Sassari, Włochy), University w Koszycach (Słowacja), członek rady naukowej „Studia orientalne” oraz „Informacja w administracji publicznej”.